Glutaminas (L-Glutamine) papildai

Glutaminas (L-Glutamine) tai amino rūgštys, kurias mūsų kūnas gamina natūraliai. Glutaminas atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį baltymų sintezėje, riebalų deginime, imuninės sistemos veikloje ir kitose organizmo funkcijose. Taip pat šis maisto papildas padeda greičiau atsistatyti raumenims po intensivių, fizinių treniruočių.

Pradžia » Papildai » Amino rūgštys » Glutaminas

Laikinai neturime
Laikinai neturime
Laikinai neturime

Glutaminas – kas tai?

Glutaminas, tai amino rūgštis, kurios molekulinė formulė yra C5H10N2O3. Moksliškai kalbant, glutaminas atlieka labai svarbų vaidmenį baltymų sintezės procese. Jis veikia kaip antrinis amoniako šaltinis ir prisideda prie azoto balanso organizme.

Tai yra viena iš neesminių aminorūgščių, kas reiškia, kad mūsų organizmas pats gali pagaminti pakankamai šios aminorūgšties. Tačiau esant tam tikroms aplinkybėms, tokioms kaip didelis stresas, intensyvus fizinis aktyvumas ar sunki liga, organizmas gali prarasti „glutamino atsargas”. Tokiu atveju į pagalbą ateina glutamino papildai. 

įdomu tai, kad glutaminas taip pat gali būti naudingas gerai smegenų funkcijai palaikyti – jis gali padėti pagerinti atmintį ir koncentraciją.


L-Glutaminas ir Glutaminas, kuom jie skiriasi?

L-Glutaminas ir glutaminas yra viena ir ta pati aminorūgštis, o skirtumas yra tik cheminiame pavadinime. „L” prieš „glutaminas” nurodo šios aminorūgštys stereocheminę konfigūraciją, o tai yra svarbus faktorius biochemijoje.

Pagrindinis skirtumas tarp L-Glutamino ir „glutamino” yra toks:

  1. L-Glutaminas: Tai yra vienas iš dviejų natūralių glutamino izomerų, kuris vadinamas L-izomere. Tai yra biologiškai aktyvi aminorūgštis, kurią organizmas naudoja daugeliui svarbių procesų, įskaitant baltymų sintezę, raumenų atkūrimą ir azoto balansą.

  2. Glutaminas: Šis terminas paprastai naudojamas kaip bendras pavadinimas visoms glutamino izomeroms, įskaitant ir L-izomerą. Tačiau kai kuriose situacijose, ypač chemijos ir biochemijos kontekste, pavadinimas „glutaminas” gali būti naudojamas siekiant apibūdinti specifinę aminorūgštį, o ne jos stereokonfiguraciją.

Taigi, iš esmės, tai yra tas pats junginys, bet „L-Glutaminas” yra tikslus pavadinimas šiai aminorūgščiai, nurodantis jos biologinę ir stereocheminę struktūrą, tuo tarpu „glutaminas” gali būti naudojamas kaip bendras terminas, apibūdinantis šią aminorūgštį.


L-Glutamino nauda organizmui

L-Glutaminas yra itin svarbi aminorūgštis, kuri suteikia daug naudos organizmui. Glutaminas padeda kūnui sintetinti baltymus, palaiko imuninę sistemą, skatina raumenų atsistatymą, reguliuoja azoto balansą organizme, taip pat gali turėti teigiamą poveikį smegenų funkcijai ir energijos tiekimui. Tai gali būti naudinga sportininkams, kurie atlieka intensyvias treniruotes. Taip pat galima vartoti norint palaikyti gerą bendrą sveikatą.


Glutaminas kaina

Glutamino kaina gali būti įvairi, priklausomai nuo gamintojo, kiekio, sudėties ir t.t. Mūsų internetinėje parduotuvėje Bullpower.lt šios rūšies maisto papildai kainuoja nuo 15 iki 35 eurų. Tai sąlyginai nebrangus papildas, kurio užtenka ilgam. 

Glutaminas maiste – kokiuose produktuose jo galima rasti?

Glutaminas yra natūraliai randamas daugelyje maisto produktų. Jį galima rasti mėsoje, tokioje kaip kalakutiena, vištiena, jautiena ir kiauliena. Taip pat žuvyje, tokioje kaip menkė, lašiša, tunas ir krevetės. Pieno produktuose, tokiuose kaip pienas, jogurtas ir varškė. Kiaušiniai yra dar vienas natūralus glutamino šaltinis. Be to, sojų produktai, tokie kaip tofu, gali turėti šios aminorūgšties. Kepinti riešutai, ypač migdolai ir lazdynai, taip pat gali prisidėti prie jūsų glutamino tiekimo. Šie maisto produktai sudaro įvairią ir subalansuotą mitybą, užtikrindami, kad organizmas gaus pakankamai šios svarbios aminorūgšties iš skirtingų šaltinių.

Rekomenduojamas glutamino vartojimas ir dozavimas

Rekomenduojamas glutamino vartojimas ir dozavimas gali labai skirtis priklausomai nuo individualių poreikių, fizinio aktyvumo lygio ir tikslų. Tai yra apibendrinimas, kuris gali būti pritaikytas, atsižvelgiant į individualius veiksnius. Visada geriausia konsultuotis su sveikatos specialistu, treneriu ar maisto papildų tiekėju, kad nustatytumėte tikslias jums tinkančias dozes. Žemiau pateikiamos bendros rekomendacijos:

  1. Rekomenduojamos dozės: Dauguma sportininkų vartoja 5–10 gramų L-Glutamino per dieną. Tai paprastai suskirstoma į kelias dozes.

  2. Prieš treniruotę: Kai kurie žmonės pasirenka vartoti 5-10 gramų L-Glutamino prieš treniruotę, kad padidintų raumenų jėgą ir ištvermę, taip pat sumažintų raumenų skausmą po treniruotės.

  3. Po treniruotės: Kiti vartoja tą pačią dozę L-Glutamino po treniruotės, kad pagreitintų raumenų atsistatymą ir sumažintų skausmą.

  4. Tarp valgių: Kai kurie žmonės pasirenka vartoti L-Glutaminą tarp pagrindinių valgių. Tai gali padėti palaikyti pastovų glutamino tiekimą organizmui.

  5. Esant dideliam fiziniam aktyvumui ar stresui: Jei jūsų organizmui reikia daugiau glutamino dėl intensyvaus fizinio aktyvumo, streso ar ligos, galite padidinti dozę iki 15-20 gramų per dieną, priklausomai nuo individualių poreikių.

  6. Suderinamumas su kitais papildais: L-Glutaminas dažnai gerai derinamas su kitais sporto papildais, bet visada geriausia pasitarti su maisto papildų specialistu ar treneriu, kad būtų užtikrinta tinkama papildo dozė.

Išsami dozavimo ir vartojimo instrukcija gali priklausyti nuo konkrečių poreikių, todėl visada būtų geriausia pasitarti su specialistu, kuris atsižvels į jūsų tikslus. Svarbu neviršyti rekomenduojamos dozės ir atidžiai stebėti savo organizmo reakcijas.

Dažniausiai kylantys klausimai 

Aptarsime keletą klausimų, kurie dažniausiai pasitaiko Glutamino papildų tema.

Ar glutaminas saugus papildas?

Daugelis žmonių gali saugiai vartoti glutaminą mažomis dozėmis. Tačiau jis gali turėti šalutinių poveikių jei vartojama didelėmis dozėmis ar žmonėms, turintiems tam tikrų ligų. Geriausia pasitarti su maisto papildų specialistu prieš pradėdami vartoti.

Kokie yra galimi šalutiniai poveikiai?

Potencialūs šalutiniai poveikiai gali apimti pilvo sutrikimus, pykinimą ar galvos skausmus. Nemalonūs poveikiai paprastai pasireiškia, kai yra vartojamos per didelės dozės. 

Kaip suderinti glutaminą su kitais papildais?

Glutaminas dažnai gerai derinamas su baltyminiais papildais, kreatinu ir BCAA. Jis gali būti vartojamas tuo pačiu metu arba skirtingais laikais, priklausomai nuo individualių poreikių.

Ar glutaminas padeda sumažinti raumenų skausmą po treniruotės?

Taip, glutaminas gali padėti sumažinti raumenų skausmą po treniruotės, pagreitindamas raumenų atsistatymą.

Kaip vartoti glutaminą?

Dauguma žmonių vartoja 5-10 g glutamino per dieną, suskirstytą į kelias dozes. Tai gali būti prieš treniruotę, po jos ar tarp valgių, priklausomai nuo individualių poreikių.

Kokia yra optimali glutamino dozė?

Optimali dozė gali skirtis, tačiau daugelis vartotojų gauna didžiausią naudą vartojant po 5-10 g per dieną.

Ar glutaminas tinka man?

Glutaminas gali būti naudingas tiems, kurie turi intensyvų fizinį aktyvumą, patiria daug stresą ar serga kai kurioms ligoms. Viskas priklauso nuo jūsų tikslų ir sveikatos būklės. Geriausia pasitarti su specialistu.

Ar glutaminas padeda svorio mažinimo procese?

Glutaminas gali padėti valdyti alkį, tačiau tai nepakeis sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo svarbos svorio mažinimui.

Kur galima įsigyti kokybiškus glutamino papildus?

Kokybiškus glutamino papildus galite įsigyti iš patikimų maisto papildų parduotuvių arba internetinių parduotuvių, kurios specializuojasi sporto papildų prekyboje. Taip pat rekomenduojame pasitikrinti produktų kokybę, gamintojo reputaciją ir klientų atsiliepimus internete.