Straipsniai

Proteinas svoriui priaugti: Kaip tinkamai pasirinkti?

proteinas svoriui priaugti

Jei trumpai atsakant į klausimą ar proteinas tinkamas svoriui priaugti, atsakymas būtų – taip, tik visų pirma reikėtų pasiaiškinti apie kokį svorio priaugį galvojate. Šis maisto papildas yra skirtas liesai raumenų masei auginti, kuri kaip žinome, auga kur kas lėčiau nei riebalai. Jei sportuojate intensyviai 4-5 kartus per savaitę, kasdien ir nenutrūkstamai visą surenkate reikiamą kiekį baltymų, angliavandenių ir gerųjų riebalų, miegate 7-8 valandas ir nestresuojate, per mėnesi galite priaugti 0.3–1 kg liesos raumenų masės. Ar priaugsite 0,3  ar 1 kg. taip pat gali priklausyti ir nuo jūsų medžiagų apykaitos.

Šaltinis: https://www.transparentlabs.com/blogs/all/how-fast-can-you-gain-muscle

Jei sugrįžtant prie klausimo ar proteinas tinkamas svoriui priaugti, jis tikrai yra tinkamas liesai raumenų masei auginti. Jei jūsų tikslas nėra liesas raumuo (bent jau šiuo metu), rekomenduojame rinktis kitos rūšies papildus, tokius kaip – masės didinimo papildai (Gaineriai).

Masės didinimo papildų principas yra padėti surinkti kalorijų perteklių organizme. Gaineriai yra labai kaloringi ir jų sudėtyje yra didelis kiekis angliavandenių, kuriuos organizmas paverčia į energija. Kai pasiekiamas kalorijų perteklius ir turime surinkę daugiau energijos nei jos sunaudojame, organizmas pradeda kaupti riebalus, ko pasekoje padidėja bendras kūno svoris.

Kokią išvadą gauname? Išvada tokia, kad lieso raumens auginimui – proteinas, bendrai kūno masei (paprastai sakant, norint pastambėti) geriau rinkti masės didinimo gainerius.

Svarbiausia yra tai:

Svarbiausia yra tinkama ir subalansuota mityba. Papildai NEGALI atstoti ar pakeisti maisto. Iš maisto mes turime gauti visas reikalingas medžiagas norint priaugti svorio ir raumenų. Papildai yra reikalingi tik tuo atveju, kai negalite surinkti visų maisto medžiagų iš maisto.  Tuomet papildai yra būtini, kad užpildyti spragas.

Valgau daug, bet vis tiek nepriaugu svorio, ką daryti?

Dažnai tenka išgirsti šį klausimą. Visų pirma reikėtų pasižiūrėti kaip jūs suprantate daug valgyti. Kartais tik atrodo jog yra daug valgoma, bet kai sužinoma kiek iš tiesų reikia valgyti, norint užauginti raumeninę masę, nuomonė greitai pasikeičia. Sveikai maitintis ir dar kaip liaudyje sakoma ,,ant masės” tikrai nėra lengva. Kur kas lengviau suvalgyti didelį burgerį su bulvytėmis ir užsigerti kola, nei suvalgyti 150 gramų vištienos, 100 gramų ryžių ir 200 gramų daržovių. Ir taip 2-3 kartus per dieną. Reikia nepamiršti ir užkandžių tarp valgymų, po kurių jautiesi kaip po neblogų pietų.

Taigi, jei svoris neauga, tikėtina jog reikia susitvarkyti savo mitybą. Gal vis tik yra valogma per mažai arba valgomas nekokybiškas į jūsų sportinius rezultatus neorientuotas maistas.

Greita medžiagų apykaita

Svarbu paminėti, jog yra žmonių, kurie natūraliai turi labai greitą medžiagų apykaitą. Tai reiškia, kad jų kūnas greitai ir efektyviai panaudoja maistą kaip energiją, palikdamas mažiau kalorijų svorio priaugimui. Tai lemia genetika, kuri ne visada yra teisinga. Tokiu atveju, reikalingas ne minimalus, o didelis kalorijų perteklius. Šioje situacijoje proteinas ir gaineriai yra tikras išsigelbėjimas, nes suvalgyti tiek maisto, kad padaryti dideli kalorijų perteklių be papildų ir dar sveiko maisto, gali būti fiziškai labai labai sunku ar net neimanoma. 

Apibendrinant

Proteinas svoriui auginti tikrai geras pasirinkimas, tik svarbu gerai suprasti kokių rezultatų norite, ką reikia daryti, kad juos pasiekti ir dėl ko yra daromas vienas ar kitas žingsnis. Kad visus šiuos dalykus suprasti ir žinoti, gali prireikti nemažai laiko, ypač jei esate naujokas sporte. Visuomet pradžioje rekomenduojame sportuoti su kvalifikuotu sporto treneriu, kuris padės visais, tiek sporto, tiek mitybos, tiek savo kūno pažinimo klausimais. 

Parašykite komentarą